16.10.2017

23 Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku – już za nami.

Mariola Gala-de Vacqueret
W dniach 11-13 października br. odbyła się kolejna 23-cia Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku. Temat tegorocznej konferencji brzmiał: „Zmiany w zamówieniach publicznych na roboty budowlane – wybrane aspekty w praktyce”.


Podczas dwóch dni ciechocińskiej Konferencji w gronie praktyków, ekspertów i prawników omówione zostały zagadnienia związane z wybranymi zmianami wprowadzonymi w roku ub. w obszarze znowelizowanej ustawy Pzp, z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, (opublikowana w dniu 13 lipca 2016 r. w Dz.U. RP pod pozycją 1020, weszła w życie 28 lipca 2016 r.)

W świetle rozpoczętych prac nad nowym Prawem zamówień publicznych tegoroczna Konferencja była wyjątkową okazją na podsumowanie i ocenę funkcjonowania tych zmian w praktyce i przekazania wniosków do Ustawodawcy.

W Konferencji w imieniu Prezes Urzędu Zamówień Publicznych Pani Małgorzaty Stręciwilk uczestniczył Dyrektor Departamentu Prawnego Pan Bogdan Artymowicz, który brał udział merytoryczny w dyskusji i również udzielał odpowiedzi na pytania, których jak zawsze było bardzo wiele.

Prelegenci przedstawili niezwykle ciekawe, merytoryczne referaty, które wskazały, że niektóre z zapisów ustawy Pzp powinny być zmienione w nowej ustawie a niektóre funkcjonują bardzo dobrze przez co realizują założone przez Ustawodawcę cele.

Konferencja relacjonowana była na Facebooku, a już wkrótce na naszej stronie ukaże się pełna relacja.

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*