07.05.2024

AKTUALIZACJA CEN MATERIAŁÓW WG CENNIKÓW PRODUCENTÓW I PRZEDSTAWICIELI HANDLOWYCH 2 kw. 2024 r.

Agnieszka Pietrzak, Andrzej Radzki

Zakończona została aktualizacja cen z cenników ofertowych producentów i przedstawicieli handlowych na 2 kw. 2024 r. W systemie SEKOCENBUD ceny te prezentowane są w dziale B Informacji o cenach materiałów. Ceny pochodzą z cenników ofertowych producentów, co oznacza, że w trakcie zakupu ceny te mogą ulec zmianom w wyniku indywidualnych negocjacji handlowych, podczas których ustala się: formę zapłaty, terminy i warunki dostawy, a przede wszystkim ilość i powtarzalność dostaw.

Przedstawiamy poniżej zestawienie średnich procentowych zmian cen dla grup materiałów z branży budowlanej, instalacyjnej oraz elektrycznej. W Tabelach ujęto jedynie zmiany cen materiałów publikowanych w działach B Informacji o cenach materiałów SEKOCENBUD.

W tym kwartale (2 kw. 2024) bazy cen SEKOCENBUD zostały rozszerzone w dziale B o następujące materiały:

  • Panele elewacyjne z PVC - (siding, podbitka, panele lamelowe oraz elementy dodatkowe z tworzyw sztucznych) firmy Profil VOX Sp. z o.o. Sp. K. - (kod producenta VOX).
  • Energia odnawialna - (turbiny wiatrowe, latarnie hybrydowe) źródło własne - (kod producenta TUR).

Informacje o cenach producentów i dystrybutorów dostępne są w dziale B w zeszytach:
Informacja o cenach materiałów budowlanych – IMB
Informacja o cenach materiałów instalacyjnych – IMI
Informacja o cenach materiałów elektrycznych – IME

W wersjach drukowanych publikowana jest jedynie niewielka część informacji o cenach producentów i dystrybutorów. Pełny zakres dostępny jest w wydawnictwach elektronicznych na płycie CD oraz w wersji on-line do pobrania przez Internet.

www.sekocenbud.pl/produkty/wydawnictwa-sekocenbud/informacje-o-cenach-czynnikow-produkcji-rms/

Zachęcamy także do korzystania z portalu SEKOCENBUD.NET, gdzie znajdziecie Państwo bieżącą informację o cenach materiałów wraz z historią cen z poprzednich kwartałów.

 

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*