04.06.2019

BIMaction – Pierwsza edycja Konferencji Nowych Technologii

Zespół autorski SEKOCENBUD
W dniach 11–12 maja 2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Konferencji Nowych Technologii BIMaction na Politechnice Wrocławskiej. Była to pierwsza edycja 2-dniowego cyklu wykładów i warsztatów w całości poświęconych zagadnieniom z technologii BIM z zakresu budownictwa, architektury oraz inżynierii środowiska.


Wydarzenie zostało zorganizowane przez KN Młodzi Menadżerowie Budownictwa oraz Samorząd Studencki WBLiW, którym bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w wydarzeniu. Uczestnicy wydarzenia wynieśli sporą dawkę wiedzy i nowych doświadczeń. To właśnie to młode pokolenie odegra istotną rolę w rewolucji technologicznej, a wiedza i doświadczenie poprzednich pokoleń pozwoli im stać się inżynierami przyszłości.

Jednym z prelegentów na Konferencji był inż. Paweł Kaczmarski - ekspert w firmie SEKOCENBUD. Tematem jego wykładu było "Kosztorysowanie w BIM. Czy piąty wymiar (BIM 5D) jest w Polsce osiągalny".

Wykład miał na celu przedstawienie możliwości wykorzystania modelu BIM do wyceny budynków i budowli na różnych etapach inwestycji. Rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia do historii i przedstawienia obecnego stanu kosztorysowania w Polsce. Następnie zostały omówione możliwości wykorzystania modeli BIM do wyceny – ich wady, zalety i ograniczenia. Pojawiły się również odniesienia do umocowania BIM 5D w obecnej Ustawie o Zamówieniach Publicznych i przepisach dotyczących kosztorysu inwestorskiego.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę oraz fanpage wydarzenia:
- www.facebook.com/bimaction
- www.bimaction.pwr.edu.pl

 

 

 

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*