28.11.2017

Ceny materiałów budowlanych w listopadzie br.

Mariola Gala-de Vacqueret
Według prowadzonych w systemie SEKOCENBUD notowań na rynku budowlanym wynika, że utrwaliła się obecnie tendencja wzrostu cen materiałów budowlanych. Listopad był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano dodatnie wskaźniki zmian cen w niektórych grupach materiałów.


W koszyku badanych w każdym miesiącu cen materiałów budowlanych znajduje się 236 pozycji, które publikowane są w comiesięcznym wydawnictwie „Błyskawica”. Wydawnictwo to dostępne jest w sprzedaży w wersji drukowanej, on-line i na płycie CD.

W listopadzie, jak wynika z przeprowadzonych notowań, wzrosły ceny aż w 152 pozycjach materiałów (co stanowi 64% badanych cen ogółem). Średnie wzrosty cen uplasowały się w przedziale od 0,1% do 6,5%. Z kolei spadki cen odnotowały w tej grupie 84 pozycje i kształtowały się one na poziomie od -0,1% do -4,4%.

Największe wzrosty cen wykazały następujące materiały:
- okna drewniane,
- drewno budowlane,
- stal zbrojeniowa,
- styropian.

Szczegółowe informacje na temat cen materiałów budowlanych, instalacyjnych, elektrycznych i stawek robocizny kosztorysowej oraz cen najmu i pracy sprzętu budowlanego w listopadowym wydaniu „Błyskawicy” nr 11/ 2017, która już wkrótce ukaże się w sprzedaży. W „Błyskawicy” publikowane są też jednostkowe ceny wybranych robót oraz ceny budowy domu jednorodzinnego energooszczędnego „GARDA”.

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*