09.08.2017

Ceny materiałów elektrycznych w III kw. 2017 r.

mgr inż. Krzysztof Mitelski
Z prowadzonych przez SEKOCENBUD, cyklicznych notowań cen na rynku budowlanym wynika, że w tym kwartale ceny materiałów elektrycznych zachowują się dosyć stabilnie.


Średnia zmiana cen w całej grupie wykazała tendencję wzrostową o 0,8% (w stosunku do II kw. 2017 r.). Jednak poszczególne materiały wykazały zarówno spadki cen, na poziomie -37,2% (w grupie żarówek sygnalizacyjnych) jak i wzrosty do +18,9% (dla izolatorów stacyjnych SPN).

Szeroki asortyment materiałów elektrycznych (wraz z cenami) można znaleźć w wydawnictwie „Informacja o cenach materiałów elektrycznych” IME, gdzie publikowane są ceny w zakresie: minimalne, maksymalne i średnie. Jak wynika z publikowanych tam danych ceny minimalne wzrosły o 5,8%, a ceny maksymalne o 3% w stosunku do II kwartału br.

Natomiast w stosunku do IV kw. 2016 r. wzrost cen jest bardziej widoczny i wyniósł średnio 4,7%, a największe spadki cen sięgały -35,3% (w grupie lampek sygnalizacyjnych tablicowych) zaś wzrosty +59,6% (w grupie przewodów uziemiających). Znaczne wzrosty cen w bieżącym roku (w porównaniu do IV kw. ub. roku) nastąpiły też w grupie przewodów i kabli miedzianych, średnio od 10% do 20%

Więcej informacji w wydawnictwie SEKOCENBUD:
Informacja o cenach materiałów elektrycznych” IME III kw. 2017 r., który ukazał się właśnie w sprzedaży.

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*