04.01.2018

HEŁM ELEKTROIZOLACYJNY Z PRZYŁBICĄ OCHRONNĄ – MO-180-ARC 4

Sicame Polska
Firma CATU będąca producentem osprzętu ochronnego posiada również w ofercie hełmy elektroizolacyjne. Jednym z nich jest hełm ze zintegrowaną przyłbicą zabezpieczający przed łukiem elektrycznym 4 cal/cm2/klasa 2.

Przyłbica hełmu wyposażona jest w tekstylną ochronę szyi w kolorze pomarańczowym. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ nie ogranicza ruchów głowy użytkownika przez cały czas efektywnie zabezpieczając szyję przed niebezpieczeństwem poparzenia łukiem elektrycznym. Skorupa hełmu wykonana z polipropylenu o wysokiej gęstości stanowi ochronę przed obrażeniami mechanicznymi głowy. Stanowi również zabezpieczenie elektroizolacyjne (do 20 kV (ANSI) – 7,5 kV (IEC)). Pomimo nietypowego rozwiązania z tekstylną ochroną szyi (patent firmy CATU) nie ma problemu z podniesieniem przyłbicy. Element tekstylny należy po prostu wywinąć na przyłbicę:


Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem w konstrukcji hełmu jest komora, w którą chowa się przyłbica. Komora jest zamknięta od strony wnętrza hełmu, co zwiększa bezpieczeństwo. W przypadku bowiem zapalenia się łuku elektrycznego o dużej energii naprzeciwko twarzy użytkownika, nie dostanie się on górą do wnętrza hełmu.
Mimo że hełm ma zintegrowaną osłonę to waga całości jest nieduża – wynosi jedynie 790 g.
Rozwiązanie wykorzystane w hełmie pozwala na regulację rozmiaru od 52 do 66. Stabilność pozycji na głowie zapewnia zaś tekstylny pasek pod brodą z 4-ma punktami mocowania i wygodny w użyciu system zapinania na klips. Hełm jest zgodny z wymaganiami norm ASTM F2178 i IEC 61482-1-2.

Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy CATU w Polsce jest firma SICAME Polska.

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*