23.10.2017

IV edycja kluczowego spotkania branży budowalnej w Polsce „Konstrukcje budowlane 2017”

Wydawnictwo Naukowe PWN SA
24 listopada 2017 r. będzie miała miejsce czwarta edycja konferencji „Konstrukcje budowlane”. Wydarzenie, które od kilku lat odbywa się w najciekawszych pod względem konstrukcyjnym i technologicznym budynkach, tym razem zagości na południu Polski – w Muzeum Śląskim w Katowicach. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję do wysłuchania wykładów przygotowanych przez grono wybitnych ekspertów i niekwestionowanych autorytetów branży konstrukcyjnej i budowlanej - m.in. prof. dr hab. inż. Włodzimierza Starosolskiego, prof. dr hab. inż. Michała Knauffa oraz mgr inż. Wiesława Bocheńczyka. Organizatorem wydarzenia jest Instytut PWN.

Jak co roku, program merytoryczny konferencji będzie skupiał się na projektowaniu i zastosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Spotkanie przeznaczone jest przede wszystkim dla praktyków budownictwa oraz projektantów, dlatego też prelegenci podczas wykładów odniosą się do swojego doświadczenia, zawiązanego z powstawaniem Muzeum Śląskiego. Wybór konstrukcji nie jest przypadkowy, ponieważ główne panele tematyczne, poświęcone będą budownictwie podziemnemu i wysokościowemu.

Zaproszeni prelegenci, opowiedzą o zastosowanych nietypowych, ale również innowacyjnych rozwiązaniach, które wykorzystali na etapie projektowania lub budowy. Poza odniesieniami do wymienionych wyżej konstrukcji, prowadzący zaprezentują tematy szerzej związane z branżą budowlaną, m.in. prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski przybliży uczestnikom problematykę rozwoju polskiej myśli konstruktorskiej w budownictwie halowym. Nieco prowokujący temat, dotyczący minimalnych zbrojeń w oparciu o założenia doktryny Eurokod, poruszy prof. dr hab. inż. Michał Knauff, wspomagający merytorycznie przygotowanie konferencji. Jesienią będzie znana już ostateczna wersja Kodeksu Urbanistyczno – Budowlanego, którą przybliży mgr inż. Wiesław Bocheńczyk.

Panel o budownictwie podziemnym będzie przede wszystkim odnosił się do przykładów z konstrukcji Muzeum Śląskiego. Konstruktor mgr inż. Wojciech Wilczek przybliży tematykę wykorzystania zbrojeń wysokiej wytrwałości w słupach części ekspozycyjnej Muzeum. O różnorodności konstrukcji obudowy głębokiego wykopu powie mgr inż. Robert Sołtysik. Arch. Inż. dypl. Mikołaj Szubert – Tecl przedstawi projekt Muzeum, swojego autorstwa. Wprowadzenie do panelu, mówiąc o budowie tuneli i głębokich podziemi w miastach, poprowadzi prof. dr hab. inż. Anna Siemińska Lewandowska.

Panel o budownictwie wysokościowym rozpocznie się wykładem dr inż. Jacka Wdowickiego, który przedstawi konstrukcje współczesnych budynków wysokościowych, a mgr inż. Ryszard Dąbek opowie o stosowanych rozwiązaniach technicznych w konstrukcjach wysokich budowli.

Program konferencji pozwoli zdobyć uczestnikom konferencji – inżynierom budownictwa, kierownikom budowy, konstruktorom, projektantom, architektom, pracownikom administracji, praktykom branży budowlanej i studentom zdobyć praktyczną wiedzę do wykorzystania w codziennej pracy.

Po konferencji wszyscy chętni, będą mieli wyjątkową okazję wziąć udział w wycieczce po Muzeum Śląskim, w trakcie której konstruktor i architekt obiektu, przedstawią wybrane najciekawsze rozwiązania.

Termin: 

Konstrukcje Budowlane 2017
24 listopada 2017

Miejsce:

Muzeum Śląskie
Dobrowolskiego 1,
40-205 Katowice

***

Informacje na temat konferencji:

***

Dane kontaktowe: 

Hanna Jarosiewicz
Specjalista ds. marketingu
tel. kom. +48 693 143 900
mail: hanna.jarosiewicz@pwn.pl

Wydawnictwo Naukowe PWN SA

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*