28.12.2017

Nowe ceny termomodernizacji obiektów i elementów scalonych obiektów w wydawnictwie SEKOCENBUD BCM 4 kw. 2017 r.

Zespól autorski SEKOCENBUD
Spełniając oczekiwania naszych Abonentów i rynku, w tym kwartale br. znacznie zostały poszerzone pozycje przedstawiające wskaźniki cenowe termomodernizacji obiektów i elementów scalonych obiektów publikowane w wydawnictwie SEKOCENBUD Biuletyn cen modernizacji i remontów BCM.


Wprowadzono nowe dodatkowe warianty grubości ociepleń od 12 do 20 cm dla ścian zewnętrznych fundamentowych i nadziemia oraz od 20 do 30 cm dla stropodachów.

Ocieplenia wykonano z zastosowaniem płyt z polistyrenu ekstrudowanego XPS 30 oraz płyt styropianowych grafitowych o niskich współczynnikach przewodzenia ciepła lambda (fasada 030-031). Tak niskie współczynniki pozwalają na osiąganie bardzo dobrych właściwości izolacyjnych styropianu obniżając skutecznie zużycie energii niezbędnej do ogrzewania budynku.

W 4 kwartale 2017 r. w BCM po raz pierwszy zaprezentowano też wskaźniki cenowe obiektów budownictwa drogowego w nowym układzie klasyfikacyjnym opracowanym na podstawie klasyfikacji GDDKiA (publikowane w dziale II obiekty inżynieryjne). Dlatego też jedynie w tym wydaniu wskaźniki cenowe budownictwa drogowego opublikowano w podwójnej klasyfikacji: dotychczas stosowanej w tym wydawnictwie oraz nowej stosowanej przez GDDKiA w dokumentach przetargowych.

Biuletyn cen modernizacji i remontów BCM 4 kw.2017 r. już w sprzedaży.

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*