20.03.2023

Nowe obiekty w Biuletynach cen obiektów budowlanych - BCO cz. I - obiekty kubaturowe oraz BCO cz. II – obiekty inżynieryjne

Zespół autorski SEKOCENBUD
Do Biuletynów cen obiektów budowlanych BCO cz. I i II wprowadzono w pierwszym kwartale 2023 roku kolejne obiekty. Skróconą charakterystykę nowych obiektów zamieszczamy w niniejszym artykule, zachęcając Państwa do zapoznania się z pełną treścią zawartą w wydawnictwie drukowanym i elektronicznym.


Do Biuletynu cen obiektów budowlanych BCO część I – obiekty kubaturowe wprowadzono obiekty:

  • 1110-135 Dom jednorodzinny wolno stojący energooszczędny „GARDA” bez podpiwniczenia, z pustaków SILKA E24, z fotowoltaiką (wariant obiektu 1110-131 publikowanego w BCO cz. I, z rozszerzonym o montaż fotowoltaiki zakresem instalacji i urządzeń elektro-energetycznych);
  • 1130-321 Internat sportowy 3-kondygnacyjny, z 1 kondygnacją podziemną w części obiektu.

1110-135 Dom jednorodzinny wolno stojący energooszczędny „GARDA” bez podpiwniczenia, z pustaków SILKA E24, z fotowoltaiką

Energooszczędny budynek mieszkalny, jednorodzinny, wolno stojący z poddaszem użytkowym i garażem, wybudowany w technologii tradycyjnej.
Na parterze salon, który łączy się z jadalnią i kuchnią, gabinet, korytarz, pomieszczenie sanitarne, wiatrołap, kotłownia i garaż na jeden samochód. Na poddaszu trzy sypialnie, 2 łazienki, 3 garderoby i pralnia.

Budynek wyposażony w instalację i urządzenia zasilania własnego (fotowoltaikę). Szacunkowa moc paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu obiektu wynosi 3,1 kWp. Magazyn energii zainstalowano w kotłowni.1130-321 Internat sportowy 3-kondygnacyjny, z 1 kondygnacją podziemną w części obiektu


RZUT PARTERU

Budynek wolnostojący założony na planie „L”, o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej stanowiącej ok. 15 % powierzchni rzutu nadziemia, przekryty dachem wielospadowym zamaskowanym ścianą attyki.

Budynek internatu sportowego z częścią gastronomiczną stanowi całoroczną bazę noclegową w liczbie 43 pokoi wraz z funkcjami towarzyszącymi, o łącznej liczbie miejsc noclegowych 86. Struktura pokoi: jednoosobowe, dwuosobowe oraz przystosowane dla osób niepełnosprawnych – jednoosobowe.

Budynek, z uwagi na pełnione funkcje, podzielony jest na dwie główne części:
- strefa ogólnodostępna dla gości internatu,
- strefa pracownicza/techniczna dostępna dla pracowników obiektu.Do Biuletynu cen obiektów budowlanych BCO część II – obiekty inżynieryjne wprowadzono nowe ogrodzenia systemowe:

  • 9836 Ogrodzenie panelowe ZENTURO CLASSIC wys. 1,45 m na prefabrykowanym cokole, brama otwierana ręcznie
  • 9836A Ogrodzenie panelowe ZENTURO CLASSIC wys. 1,75 m na prefabrykowanym cokole, brama otwierana ręcznie
  • 9836B Ogrodzenie panelowe ZENTURO CLASSIC wys. 1,90 m na prefabrykowanym cokole, brama otwierana ręcznie

Powyższe obiekty to ogrodzenia z systemowych paneli i słupków z prefabrykowanym cokołem, będące wariantami wysokościowymi ogrodzenia ZENTURO CLASSIC firmy BETAFENCE. W każdym wariancie uwzględniono oprócz podstawowego ogrodzenia również systemowe: furtkę i bramę rozwieraną, otwieraną ręcznie.

Pełne tabele z cenami wyżej zaprezentowanych obiektów w rozbiciu na elementy (części obiektów) dostępne są odpowiednio w: Biuletynie cen obiektów budowlanych BCO cz. 1 – obiekty kubaturowe - Tabele cen i Biuletynie cen obiektów budowlanych BCO cz. 2 – obiekty inżynieryjne - Tabele cen natomiast z pełnymi opisami obiektów publikowanych w BCO można się zapoznać w Biuletynie cen obiektów budowlanych BCO cz. 1 – obiekty kubaturowe – Opisy obiektów oraz Biuletynie cen obiektów budowlanych BCO cz. 2 – obiekty inżynieryjne – Opisy obiektów.

 

 

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*