07.02.2020

NOWE ROZWIĄZANIA DO FARM FOTOWOLTAICZNYCH W OFERCIE SICAME POLSKA

SICAME Polska Sp. z o.o.
Coraz większe zainteresowanie pozyskiwaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wpływa na dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce. Coraz częściej spotykamy panele słoneczne na dachach budynków. Powstają również farmy fotowoltaiczne, gdzie na dużej powierzchni rozmieszczone są...

Coraz większe zainteresowanie pozyskiwaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wpływa na dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce. Coraz częściej spotykamy panele słoneczne na dachach budynków. Powstają również farmy fotowoltaiczne, gdzie na dużej powierzchni rozmieszczone są konstrukcje z panelami. Ale farma fotowoltaiczna to nie tylko panele – wytworzony w ogniwach prąd trzeba przesyłać przewodami do inwerterów. Do tej pory na farmach spotykaliśmy się głównie z połączeniami w postaci kabli umieszczonych w ziemi. Tego typu rozwiązania są dość pracochłonne (robienie wykopów, zasypywanie) i drogie (sprzęt kopiący, koszt kabla). Dodatkowo w przypadku awarii czas znalezienia uszkodzonego miejsca jest długi. Aby uniknąć tych niedogodności Grupa SICAME zaoferowała rozwiązanie, w którym przewody na farmie prowadzone są napowietrznie. Dokładnie rzecz ujmując prowadzone są na konstrukcjach podtrzymujących panele:  


 

 

 

 

 

Tego typu rozwiązanie jest tańsze i zwiększa szybkość „okablowania” farmy. Aby uprościć i przyspieszyć podłączanie paneli do szyn głównych, zaprojektowana została linia wodoszczelnych przebijających zacisków satelitarnych (do 6 podłączeń) wyposażonych w łby zrywalne:

Zaciski dodatkowo mogą być wyposażone w osłony bezpiecznikowe zabezpieczające poszczególne panele.Wykorzystanie tego typu rozwiązań zmniejsza o ok. 34% ilość kabli użytych do połączeń:


                                                  Rozwiązanie SICAME


                                                 Rozwiązanie tradycyjne.

W ofercie znajdują się również skrzynki łączeniowe, jak również w pełni wyposażone stacje kontenerowe.
 


SICAME Polska Sp. z o.o.

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*