19.09.2019

Nowości w „Biuletynie cen obiektów budowlanych BCO część I – obiekty kubaturowe” w II i III kwartale 2019 r.

Zespół autorski SEKOCENBUD
Do Biuletynu cen obiektów budowlanych BCO część I – obiekty kubaturowe wprowadzono w ostatnich dwóch kwartałach dwa nowe obiekty: 1263-203 BUDYNEK NAUKOWO-BADAWCZY 4-KONDYGNACYJNY, CZĘŚCIOWO PODPIWNICZONY, 1264-303 PRZYCHODNIA ZDROWIA – SPECJALISTYCZNE CENTRUM USŁUG MEDYCZNYCH, BUDYNEK DWUKONDYGNACYJNY W TECHNOLOGII PASYWNEJ. W artykule zamieszczamy skróconą charakterystykę nowych obiektów, zachęcając Państwa do zapoznania się z pełną treścią zawartą w wydawnictwie drukowanym i elektronicznym.


1263-203 BUDYNEK NAUKOWO-BADAWCZY 4-KONDYGNACYJNY, CZĘŚCIOWO PODPIWNICZONY


PROJEKT: KONTRAPUNKT V-PROJEKT
UL. ZABŁOCIE 39, 30-701 KRAKÓW


RZUT PARTERU


Budynek o przeznaczeniu naukowo badawczym, administracyjnym i biurowym wraz z modułem edukacji i prezentacji nowoczesnych technologii informatycznych i ekologicznych w zakresie poszanowania energii. W budynku zaprojektowano dwa główne trzony komunikacyjne po przeciwnych zewnętrznych stronach holu głównego. Komunikacja piesza prowadzona jest głownie po galeriach lub korytarzami wewnętrznymi prowadzącymi pomiędzy klatkami schodowymi. W warstwie funkcjonalnej hol stanowi przestrzeń wspólną dla organizacji spotkań naukowych, wystaw technologicznych, i innych wydarzeń ważnych dla funkcjonowania obiektu. Główny hol budynku został otwarty na wszystkich kondygnacjach. Naturalne światło słoneczne przenika do holu poprzez ażurową osłonę dachową. Łącznie w budynku może przebywać równocześnie około 400 osób. Budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Technologia budowy: budynek w formie prostopadłościanu o wymiarach zewnętrznych 89,10x38,10 m i wys. 16,20 m. Konstrukcja żelbetowa monolityczna, oparta na siatce modularnej 6,60 m i 7,20 m, w układzie płytowo-słupowym usztywnionym tarczami klatek schodowych, wind i szybów wentylacyjnych.1264-303 PRZYCHODNIA ZDROWIA – SPECJALISTYCZNE CENTRUM USŁUG MEDYCZNYCH, BUDYNEK DWUKONDYGNACYJNY W TECHNOLOGII PASYWNEJ


Projekt: ARCHITEKTURA PASYWNA PYSZCZEK I STELMACH SP.J.
ul. Szlak 65, 31-153 KrakówRZUT PARTERU


Obiekt pełni funkcję Przychodni Zdrowia – Specjalistycznego Centrum Usług Medycznych w miejscowości gminnej. Budynek wolnostojący, dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, o wymiarach w rzucie parteru 50,88 m x 20,92 m, w rzucie piętra 29,92 m x 12,90 m i wysokości 7,46 m. Konstrukcja tradycyjna, ściany murowane posadowione na ławach i stopach fundamentowych żelbetowych, stropy i stropodachy żelbetowe monolityczne. Docieplenie ścian budynku styropianem grub. 30 cm + tynk cienkowarstwowy na siatce, na cokołach tynk mozaikowy żywiczny. Budynek wykonany w technologii pasywnej.

W budynku zlokalizowano następujące funkcje:

  • poradnia dla osób dorosłych: hol z recepcją, poczekalnia, gabinety lekarskie, specjalistyczne i zabiegowe
  • poradnia dziecięca, podzielona na część dla dzieci zdrowych i dzieci chorych z osobnymi wejściami:
  • dyżurka pogotowia ratunkowego: garaż na karetkę, pomieszczenie dyżurne
  • administracyjna: pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną i archiwum;
  • zaplecze sanitarno-techniczne: szatnie dla pracowników, pomieszczenia socjalne, wypoczynkowe, pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Obiekt przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.


Pełne tabele z cenami w rozbiciu na elementy obiektu dostępne są w Biuletynie cen obiektów budowlanych BCO cz. 1 – obiekty kubaturowe - Tabele cen, natomiast z pełnymi opisami wszystkich obiektów można się zapoznać w Biuletynie cen obiektów budowlanych BCO cz. 1 – obiekty kubaturowe – Opisy obiektów

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*