15.03.2023

Nowości w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego IRS” w 1 kwartale 2023 r.

Tomasz Sierakowski
Do biuletynu „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego IRS” wprowadzono zmiany w sposobie prezentacji kosztów jednorazowych sprzętu budowlanego oraz dodano ceny wynajmu jednostek sprzętowych związanych z osuszaniem budynków.


Koszty jednorazowe sprzętu

W Części III, Dziale D zmieniony został zakres i forma publikacji kosztów jednorazowych sprzętu budowlanego. Prezentujemy dwa warianty transportu jednostek sprzętowych (przejazd lub przewóz) na plac budowy. Dla jednostek sprzętowych wykorzystujących napęd własny pozostawiono dotychczasowy układ prezentacji kosztów jednorazowych. Dla sprzętu budowlanego, który nie ma możliwości przejazdu z bazy sprzętowej na plac budowy z wykorzystaniem napędu własnego wprowadziliśmy, zróżnicowane w zależności od wagi przewożonego sprzętu, pozycje podstawowe za pierwsze 5 km przewozu oraz dodatki za każdy następny 1 km. Koszty przewozu jednostek sprzętowych obejmują powrót zestawu transportowego do bazy sprzętowej.

Nowe jednostki sprzętowe

Wsłuchując się w głosy płynące od Użytkowników naszych baz cenowych rozszerzyliśmy zakres publikowanych danych w Dziale C wydawnictwa IRS o sprzęt do osuszania budynków. Poniżej prezentujemy wykaz nowych jednostek sprzętowych:

 

Więcej informacji na temat zawartości biuletynu IRS można znaleźć na stronie internetowej:
https://www.sekocenbud.pl/produkty/wydawnictwa-sekocenbud/informacje-o-cenach-czynnikow-produkcji-rms/

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*