19.10.2022

Rynek Mieszkaniowy 3q22 – raport Centrum Analiz Banku PKO BP

Zmiany na rynku nieruchomości są nieodłącznie związane z tym co dzieje się w gospodarce. Wojna w Ukrainie, problemy z dostępnością materiałów i siły roboczej wywołały ogromny wzrost kosztów realizowanych inwestycji. Z drugiej strony seria podwyżek stóp procentowych spowodowała spadek popytu na mieszkania. Wszystkie te składowe wywołały zawirowania na rynku budowlanym jakiego nie było od wielu lat. Pracownicy Centrum Analiz Banku PKO BP na bieżąco śledzą wszystkie te zmiany, opisując ich trendy i prognozując zmiany na najbliższe okresy.

W ostatnim czasie ukazał się raport opisujący trend na rynku mieszkaniowym w 3 kwartale 2022. Analitycy jako jedno ze źródeł podają cenniki SEKOCENBUD, wykorzystując do analiz publikowane w cennikach koszty budowy obiektów prezentowane w Biuletynie cen obiektów budowlanych oraz prognozy zmian cen na podstawie biuletynu Zagregowane wskaźniki waloryzacyjno-prognostyczne (ZWW).

Jak zmieniają się trendy na rynku mieszkań i domów? Jaki wpływ na rynek mają decyzje RPP o podwyżkach stóp procentowych NBP? Jak wygląda sytuacja na regionalnych rynkach mieszkaniowych i jakie są perspektywy zmian cen w najbliższej przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli nam raport  „Rynek Mieszkaniowy 3q22” opublikowany przez Centrum Analiz Banku PKO BP.

Pełna treść raportu:
www.pkobp.pl/media_files/cbf56a68-b9fc-402f-b129-49837806789a.pdf

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*