04.12.2017

UZIEMIACZ TELESKOPOWY ZAKŁADANY Z ZIEMII - PELICAN

Sicame Polska
Firma CATU będąca członkiem Grupy SICAME jest producentem osprzętu ochronnego, uziemiającego i do prac pod napięciem dedykowanego dla potrzeb szeroko pojętej energetyki. Jednym z uziemiaczy oferowanych przez firmę jest teleskopowy uziemiacz do linii gołych średniego napięcia o nazwie MT 520/46 PELICAN. Uziemiacz dedykowany jest do zakładania z ziemi i może współpracować z przewodami umieszczonymi na wysokości do 10,5 m.

 

 

Pomimo, że na rynku możemy spotkać różne uziemiacze teleskopowe to uziemiacz PELICAN charakteryzuje się unikatowymi rozwiązaniami nie spotykanymi w przypadku innych produktów tego typu. Rozwiązania o których mowa ułatwiają montaż i demontaż uziemiacza wpływając znacząco na zmniejszenie obciążeń układu mięśniowo – szkieletowego występujących w trakcie wykonywania tych czynności. Powstały jako wynik dialogu technicznego i współpracy producenta z użytkownikiem – w tym przypadku francuskim EDF.

 

 

 

1. Aby uniknąć problemów związanych z podnoszeniem i opuszczaniem uziemiacza
 
Producent wyposażył zestawy w element ułatwiający stabilne wykonywanie tych czynności, tzw. „Bubka trick”.
  

2. Aby zmniejszyć wagę podnoszonych przez montera elementów proces zakładania elementu teleskopowego oddzielono od procesu zakładania ciężkiego przewodu uziemiającego.
  
Jest to możliwe dzięki specyficznej budowie dolnej części elementu teleskopowego
 
 i końcówek przewodów uziemiających.
 
 

Obie czynności wykonujemy tym samym drążkiem izolacyjnym.

3. Sonda uziemiająca wyposażona jest w element wsporczy na którym spoczywają drążki teleskopowe i końcówki przewodów uziemienia.


   
Tego typu rozwiązanie ułatwia i pozwala na skrócenie czasu zakładania na drążek izolacyjny elementów teleskopowych i zakończeń przewodów uziemiających. 

Producent pomyślał również o podniesieniu poziomu bezpieczeństwa czynności wykonywanych przez montera. Do drążka izolacyjnego może być zamocowany wskaźnik napięcia pozwalając na jego użytkowanie przez cały czas pracy montera na linii.


   
Wyłącznym dystrybutorem produktów firmy CATU w Polsce jest firma SICAME Polska.

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*