22.07.2020

Witamy w domu! Drzwi zewnętrzne firmy Hörmann.

Hörmann
Wreszcie u siebie! Ładnie i bezpiecznie. Takiego uczucia chcemy doświadczać po przekroczeniu progu swojego domu. Do wejścia zapraszają nas drzwi wejściowe. To jego wizytówka. Jakie zatem wybrać?

 

Drzwi zewnętrzne powinny zachęcać do wejścia. Obiecywać, że za nimi znajdziemy azyl. Ich stabilna konstrukcja musi zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo oraz ochronę przed zimnem i hałasem. Aby dobrze je wybrać, trzeba więc wziąć pod uwagę szereg kryteriów związanych z doborem materiałów, wyposażenia zabezpieczającego oraz wzornictwa. Spośród oferowanych przez firmę Hörmann drzwi aluminiowych, stalowych oraz zbudowanych
z aluminium i stali nierdzewnej każdy inwestor znajdzie rozwiązanie odpowiednie do swoich wymagań oraz zasobności portfela.

Aluminiowe drzwi zewnętrzne - rozwiązania najwyższej klasy

Tym najbardziej wymagającym producent proponuje aluminiowe drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe. Charakteryzują się one najwyższą jakością wykonania, świetną izolacyjnością cieplną i akustyczną, najlepszą ochroną przeciwwłamaniową oraz stabilnością skrzydła. Atutem jest też ich nowoczesny, pasujący do bramy garażowej, design oraz łatwość utrzymania w czystości. Spośród ogromnej palety wzorów możemy wybrać drzwi z pełną płytą lub z rozmaitymi przeszkleniami, ciekawymi aplikacjami ze stali nierdzewnej, a także z naświetlami.

Model ThermoCarbon, rekomendowany do domów pasywnych, charakteryzuje się najlepszą izolacyjnością cieplną, a z dodatkowym wyposażeniem zabezpieczającym spełnia najwyższe wymagania odporności na włamanie -
w klasie RC 4. Skrzydło drzwiowe z zakrytym profilem z kompozytu na bazie karbonu wzmocnionego włóknem szklanym ma grubość 100 mm.

Aluminiowe drzwi ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm również mają bardzo dobry współczynnik izolacyjności cieplnej, który pozwala na zastosowanie ich w domach energooszczędnych oraz poddawanych termomodernizacji.

Wszystkie aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann standardowo, czyli bez żadnej dopłaty, wykonywane
są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3.

Drzwi z aluminium i stali nierdzewnej – stabilność przede wszystkim

Podobne parametry izolacyjności cieplnej i bezpieczeństwa mają, powstałe z połączenia aluminium i stali nierdzewnej, drzwi ThermoSafe Hybrid i ThermoPlan Hybrid.

Zewnętrzna strona płyty drzwiowej wykonana jest tu z malowanej proszkowo stali nierdzewnej, dzięki czemu, nawet przy dużych różnicach temperatur od wewnętrznej i zewnętrznej strony, pozostają one odporne na wszelkie odkształcenia. Taka konstrukcja zapewnia bowiem wyjątkową sztywność i stabilność skrzydła.

Drzwi ThermoPlan Hybrid są dodatkowo wyjątkowo eleganckie. Taki efekt dają zlicowane od wewnątrz i zewnątrz z płytą drzwiową przeszklenia oraz fakt, że skrzydło, od wewnątrz i zewnątrz, tworzy z ramą drzwiową jedną płaszczyznę.

Drzwi ThermoSafe Hybrid z pełną płytą standardowo wykonywane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 4. Wzory
z przeszkleniem, a także wszystkie wzory drzwi ThermoPlan Hybrid standardowo mają wyposażenie w klasie RC 3.

Stalowe drzwi z aluminiową ościeżnicą - rozsądna alternatywa

Korzystną cenowo alternatywą są drzwi zewnętrzneThermo65. Dzięki stalowej płycie o grubości 65 mm
i aluminiowej ościeżnicy, które wyposażone zostały w przegrodę termiczną, pod względem izolacyjności cieplnej nie ustępują one energooszczędnym drzwiom ThermoSafe czy ThermoPlan Hybrid. Standardowy 5-punktowy zamek listwowy i - oferowana opcjonalnie w większości modeli - klasa przeciwwłamaniowa RC 2 sprawiają, że zapewnią nam one także poczucie pełnego bezpieczeństwa.

fot. 2 Aluminiowe drzwi zewnętrzne marki Hörmann mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną i standardowo wykonywane są w klasie RC 3.

fot. 3 Zbudowane z aluminium i stali nierdzewnej drzwi ThermoSafe Hybrid i ThermoPlan Hybrid są wyjątkowo odporne na wszelkie odkształcenia, nawet przy dużych różnicach temperatur między ich wewnętrzną a zewnętrzną stroną.

cena netto:
- drzwi Hörmann ThermoSafe, motyw 825, kl. RC3  - 15 614 zł/szt.
- drzwi Hörmann ThermoCarbon, motyw 302, kl. RC4 - 30 098 zł/szt.

Szersza oferta materiałów firmy Hörmann znajduje się w portalu cenowym www.sekocenbud.net, na CD RMS oraz w wydawnictwie Informacja o cenach materiałów budowlanych IMB.

 

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*