26.11.2019

WSKAŹNIKI NAPIĘCIA FIRMY CATU

SICAME Polska Sp. z o.o.
O firmie CATU, należącej do Grupy SICAME, informowaliśmy już Państwa w latach ubiegłych. Ta francuska firma jest producentem bogatej gamy produktów z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa elektrycznego.

 

Niezwykle ważne w przypadku prac na liniach elektroenergetycznych jest sprawdzenie, czy znajdują się one pod napięciem. Aby to sprawdzić należy użyć -  odpowiedniego dla danego  napięcia – wskaźnika napięć. Firma CATU oferuje bogatą gamę wskaźników napięć niskiego, średniego i wysokiego napięcia.

 

1.    Wskaźniki niskich napięć

Wskaźniki dwubiegunowe serii DETEX + służą do sprawdzenia obecności napięcia w gniazdkach sieciowych, rozdzielnicach i szafach sterowniczych.  


 
Wskaźniki te mogą być wyposażone opcjonalnie w elektrody pozwalające na kontrolę napięcia w miejscach umieszczonych w pewnej odległości od badającego.

  
Oprócz funkcji wskazywania napięcia wskaźniki służą również do uzgadniania kolejności faz. Urządzenia wskazują obecność napięcia nawet w przypadku braku/rozładowania się baterii zasilających.

2.    Wskaźniki średnich napięć.

Wskaźniki jednobiegunowe. Wyposażone w przyciski autotestu, obecność napięcia wskazują również w przypadku braku czy rozładowania się baterii. Seria CC 765 zawiera detektory w zakresach napięciowych od 5,5 do 30 kV. 


 
Detektory te wyposażone są w dobrze widoczną i słyszalną sygnalizację obecności/braku napięcia (widoczność w zakresie 360°)


 
Innym rodzajem detektorów SN są detektory dwubiegunowe SN serii CL-8 i CL - 5.


 
Do stałego wskazywania obecności napięcia na szynach w stacjach SN służy wskaźnik  CL – 40010-150
 

 

3.    Wskaźniki wysokiego napięcia.

CC 265 to seria wskaźników WN o zakresach od 44 kV aż do 765 kV.

 

W przypadku zainteresowania zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z firmą SICAME Polska lub na stronę www.sicame.pl

Brak komentarzy
Dodaj komentarz

* - pole wymagane

*
*
*
*