budownictwo EKO

10.08.2015

Porotherm T Profi/Dryfix - ceramiczne pustaki na ściany jednowarstwowe bez docieplenia

Wienerberger

Rozwój pustaków ceramicznych pozwolił na osiągnięcie przez nie bardzo wyjątkowych właściwości użytkowych, a tym samym unikalnych zastosowań. Jednym z nich są jednowarstwowe ściany zewnętrzne w których nadrzędnymi funkcjami są: funkcja konstrukcyjna (nośna) oraz termoizolacyjna (ograniczenie strat ciepła).

więcej
05.08.2015

Chłodno latem, ciepło zimą – zadanie dobrej izolacji

Isover

Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem. Jest to możliwe między innymi za sprawą odpowiedniej izolacji cieplno-wilgotnościowej, która ma niezwykle istotne znaczenie dla użytkowania budynku oraz... zawartości portfela właściciela.

więcej
29.06.2015

Nowa strona o domach z keramzytu już działa

Weber Leca®

Przejrzysta, czytelna, nowoczesna – tymi trzema słowami można określić nową stronę internetową www.lecadom.pl. Adresowana jest do inwestorów, projektantów i wykonawców domów jednorodzinnych, a poświęcona technologii budowy Leca® DOMów z keramzytu.

więcej
07.04.2015

Eko kostka WT2021 - projekt z konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

M&L Lipińscy Biuro Projektowe Lipińscy Domy

Projekt nawiązuje do idei kostki. Kostka wywodzi się z modernizmu, który staje się współcześnie inspiracją dla wielu nowo wznoszonych obiektów, nie tylko mieszkalnych. Kostka w Polsce została wprawdzie zdegradowana poprzez stosowanie fatalnej jakości materiałów budowlanych, złe wykonawstwo oraz wiele złych projektów, ale posiada w sobie istotne walory użytkowe i estetyczne. Wiele kostek poddanych modernizacji stało się przykładami dobrej miejskiej architektury mieszkaniowej.

więcej
09.02.2015

FTT U8 THERMO - okna z przyszłością

Fakro

Nowatorska konstrukcja okien dachowych FTT gwarantuje doskonałe parametry termoizolacyjne i dużą oszczędność energii cieplnej. Okno dachowe FTT U8 Thermo o współczynniku Uw=0,58W/m2K to najbardziej energooszczędne okno dachowe na świecie z pojedynczym pakietem szybowym. Już teraz zdecydowanie przewyższa wymogi termoizolacyjności, które będą obowiązywać okna dachowe od 2021 roku. Okno FTT U8 Thermo spełnia wymagania budownictwa pasywnego, czego potwierdzeniem jest certyfikat Passive House.

więcej
06.05.2014

Futurystyczne wnętrza Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER i proekologiczne otoczenie: spójna wizja

GREEN POWER

 

W dniu 2. kwietnia 2014 roku w warszawskiej restauracji GAR odbyła się pierwsza prezentacja projektu wnętrza Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Obecna na spotkaniu autorka – Dominika J. Rostocka zaprezentowała swoją wizję wnętrza energetycznego, ale przyjaznego mieszkańcom, opowiedziała o inspiracjach oraz trendach w designie. Kontynuacją jej projektu jest aranżacja otoczenia budynku, zakomponowana przy użyciu proekologicznych produktów betonowych Libet, według projektu architektki krajobrazu Krystyny Sarnackiej.

więcej
28.02.2014

Nowe Warunki Techniczne a ocieplanie domu. Czy obowiązujące minimum to rozwiązanie optymalne?

Rockwool

Początek 2014 przyniósł istotne zmiany w przepisach budowlanych. Nowe Warunki Techniczne wprowadziły zmiany w grubości ocieplenia budynków. Skuteczniejsza termoizolacja to długofalowe oszczędności. Warto jednak dokonać analizy energetycznej budynku przed, aby dobrać optymalne rozwiązanie.

więcej
15.01.2014

eSekocenbud.pl - budownictwo energooszczędne i pasywne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zamieściliśmy w portalu cenowym www.esekocenbud.pl wiele materiałów, które ze względu na odpowiednie parametry techniczne mogą być wykorzystywane do...

więcej
07.11.2013

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE – czym są ?

M.&L. Lipińscy Biuro Projektowe

Konsumują 3-5 razy mniej energii do ogrzewania, kosztują tylko 5-6% więcej od standardowych i różnica ta z roku na rok maleje. Jeszcze trzy, cztery lata temu były droższe o 7-10%. Zmienia to zasadniczo opłacalność ich budowania.

więcej
07.11.2013

Arktyczny Nuuk od firmy CAL – drzwi dla wymagających

CAL

Nowoczesne budownictwo stawia wysokie wymagania stolarce drzwiowej. Podczas wybierania drzwi zewnętrznych zwracamy jednak uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale również na wygląd skrzydła. Drzwi drewniane Nuuk z Kolekcji Arktycznej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które poszukują wysokiej jakości, ciepłych skrzydeł, ceniąc sobie jednocześnie ich ciekawe wzornictwo.

więcej