budownictwo EKO

15.01.2014

eSekocenbud.pl - budownictwo energooszczędne i pasywne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zamieściliśmy w portalu cenowym www.esekocenbud.pl wiele materiałów, które ze względu na odpowiednie parametry techniczne mogą być wykorzystywane do...

więcej
07.11.2013

DOMY ENERGOOSZCZĘDNE – czym są ?

M.&L. Lipińscy Biuro Projektowe

Konsumują 3-5 razy mniej energii do ogrzewania, kosztują tylko 5-6% więcej od standardowych i różnica ta z roku na rok maleje. Jeszcze trzy, cztery lata temu były droższe o 7-10%. Zmienia to zasadniczo opłacalność ich budowania.

więcej
07.11.2013

Arktyczny Nuuk od firmy CAL – drzwi dla wymagających

CAL

Nowoczesne budownictwo stawia wysokie wymagania stolarce drzwiowej. Podczas wybierania drzwi zewnętrznych zwracamy jednak uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale również na wygląd skrzydła. Drzwi drewniane Nuuk z Kolekcji Arktycznej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które poszukują wysokiej jakości, ciepłych skrzydeł, ceniąc sobie jednocześnie ich ciekawe wzornictwo.

więcej
16.09.2013

Energooszczędna konstrukcja szkieletowa w budynku Green Power

Green Power

W domu GREEN POWER, który jest budynkiem eksperymentalnym, mamy połączenie dwóch technologii: parter wykonany jest w technologii murowanej, piętro natomiast zaprojektowane zostało w szkielecie stalowym Lindab Construline i tworzy osobną konstrukcję. Zaletą tej technologii jest możliwość uzyskania bardzo dobrych parametrów cieplnych gotowej ściany – współczynnik U wyniesie jedynie 0,10 W/m2K , przy grubości 44 cm.

więcej
10.09.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER - strop gęstożebrowy

Bianka Naciążek

Obecnie w budownictwie jednorodzinnym najczęściej do wykonania stropów stosuje się konstrukcje gęstożebrowe. Należy do nich również Teriva firmy Stropex, która została wykorzystana w Domu Zeroenergetycznym GREEN POWER. Uzupełnieniem systemu są kształtki wieńcowe oraz nadproża.

więcej
28.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER - murowane ściany parteru

Bianka Naciążek

Ponad 90% domów jednorodzinnych w Polsce powstaje w technologii murowanej, z czego większość budowana jest z ceramiki. Pod względem parametrów termoizolacyjnych najlepszym materiałem do budowy ścian zewnętrznych są pustaki z ceramiki poryzowanej. Zostały one zastosowane również w Domu Zeroenergetycznym GREEN POWER, a wybór padł na system TERMOton S45 polskiego producenta ZCB Owczary.

więcej
23.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER - fundamenty

Bianka Naciążek

Jednym z innowacyjnych elementów konstrukcji Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER jest specjalna izolacja cieplna płyty nośnej. Zastosowano tu systemową Płytę Fundamentową firmy IZODOM 2000 Polska, w której skład wchodzą elementy szalunkowe wykonane z materiału izolacyjnego PERIPOR (rodzaj polistyrenu ekstrudowanego). Dzięki temu rozwiązaniu współczynnik U płyty fundamentowej wynosi rekordowe 0,07 W/m2K.

więcej
23.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER - prace przygotowawcze

Bianka Naciążek

Za pierwszy etap budowy uważa się wykonanie fundamentów. Jednak zanim nastąpi tzw. pierwsze wbicie łopaty musimy wykonać szereg czynności, które można krótko określić jako organizacja placu budowy.

więcej
22.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER

Bianka Naciążek

Już od początku 2021 roku wszystkie nowe budynki będą musiały wykazywać niemal zerowe zużycie energii. Czy jesteśmy do tego przygotowani? Ile to będzie kosztowało i jakie technologie obecne na polskim rynku pozwalają na zbudowanie takiego domu?

więcej
10.07.2013

Trwa budowa Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER

Obecnie zakończone zostało murowanie ścian nośnych i działowych bloczkami ceramicznymi TERMOTON w systemie S firmy OWCZARY. Rozpoczęto kolejne prace przy wieńcach i stropie, których dostawcą jest firma STROPEX lider rynku produktów dedykowanych do wieńców i kompletnych systemów stropowych. Na tym etapie trwaja też przygotowania pod konstrukcję metalową firmy Lindab Construline.

więcej