budownictwo EKO

28.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER - murowane ściany parteru

Bianka Naciążek

Ponad 90% domów jednorodzinnych w Polsce powstaje w technologii murowanej, z czego większość budowana jest z ceramiki. Pod względem parametrów termoizolacyjnych najlepszym materiałem do budowy ścian zewnętrznych są pustaki z ceramiki poryzowanej. Zostały one zastosowane również w Domu Zeroenergetycznym GREEN POWER, a wybór padł na system TERMOton S45 polskiego producenta ZCB Owczary.

więcej
23.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER - fundamenty

Bianka Naciążek

Jednym z innowacyjnych elementów konstrukcji Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER jest specjalna izolacja cieplna płyty nośnej. Zastosowano tu systemową Płytę Fundamentową firmy IZODOM 2000 Polska, w której skład wchodzą elementy szalunkowe wykonane z materiału izolacyjnego PERIPOR (rodzaj polistyrenu ekstrudowanego). Dzięki temu rozwiązaniu współczynnik U płyty fundamentowej wynosi rekordowe 0,07 W/m2K.

więcej
23.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER - prace przygotowawcze

Bianka Naciążek

Za pierwszy etap budowy uważa się wykonanie fundamentów. Jednak zanim nastąpi tzw. pierwsze wbicie łopaty musimy wykonać szereg czynności, które można krótko określić jako organizacja placu budowy.

więcej
22.08.2013

Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER

Bianka Naciążek

Już od początku 2021 roku wszystkie nowe budynki będą musiały wykazywać niemal zerowe zużycie energii. Czy jesteśmy do tego przygotowani? Ile to będzie kosztowało i jakie technologie obecne na polskim rynku pozwalają na zbudowanie takiego domu?

więcej
10.07.2013

Trwa budowa Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER

Obecnie zakończone zostało murowanie ścian nośnych i działowych bloczkami ceramicznymi TERMOTON w systemie S firmy OWCZARY. Rozpoczęto kolejne prace przy wieńcach i stropie, których dostawcą jest firma STROPEX lider rynku produktów dedykowanych do wieńców i kompletnych systemów stropowych. Na tym etapie trwaja też przygotowania pod konstrukcję metalową firmy Lindab Construline.

więcej
20.06.2013

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER

Green Power

W dniu 6 czerwca 2013 r. w podwarszawskim Józefowie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER, połączona z podpisaniem Aktu Erekcyjnego przez Partnerów-Fundatorów projektu.

więcej
14.06.2013

Nowy harmonogram prac budowlanych

RYSZARD PIOTROWSKI

więcej
28.05.2013

Zerowy Bilans Energetyczny w budynku? Ruszyła budowa DOMU ZEROENERGETYCZNEGO GREEN POWER

RYSZARD PIOTROWSKI

Czy jest możliwe zbudowanie domu o charakterystyce zakładającej zmniejszenie zapotrzebowania na energię i pozyskiwanie jej w całości z dostępnych na miejscu źródeł odnawialnych? Czy możliwe jest utrzymanie całorocznego bilansu energetycznego na poziomie 0 lub 0+? Ile to kosztuje i jakie technologie obecne na polskim rynku pozwalają na stworzenie takiego systemu w domu jednorodzinnym?

więcej