Kosztorysowanie

23.03.2023

VI Warsztaty dla kosztorysantów – Warszawa 2023

Już 24 marca w warszawskim Hotelu LORD rozpoczną się VI Warsztaty dla kosztorysantów.

Tematem tegorocznych warsztatów będzie: „Wynagrodzenie za roboty budowlane vs. inflacja. Waloryzacja wynagrodzenia.”

więcej
20.03.2023

Nowe obiekty w Biuletynach cen obiektów budowlanych - BCO cz. I - obiekty kubaturowe oraz BCO cz. II – obiekty inżynieryjne

Zespół autorski SEKOCENBUD

Do Biuletynów cen obiektów budowlanych BCO cz. I i II wprowadzono w pierwszym kwartale 2023 roku kolejne obiekty. Skróconą charakterystykę nowych obiektów zamieszczamy w niniejszym artykule, zachęcając Państwa do zapoznania się z pełną treścią zawartą w wydawnictwie drukowanym i elektronicznym.

więcej
15.03.2023

Nowości w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego IRS” w 1 kwartale 2023 r.

Tomasz Sierakowski

Do biuletynu „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego IRS” wprowadzono zmiany w sposobie prezentacji kosztów jednorazowych sprzętu budowlanego oraz dodano ceny wynajmu jednostek sprzętowych związanych z osuszaniem budynków.

więcej
14.03.2023

Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym kwartale 2023 r., w Informacji o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS SEKOCENBUD

Wiesława Sikorska-Ożgo

Minęły dwa miesiące 1 kwartału 2023 roku. Tak jak w ubiegłym roku, to nadal czas działań wojennych Rosji w Ukrainie oraz wysokiej inflacji i spirali płacowo-cenowej w Polsce. Jak ta trudna sytuacja gospodarcza odbiła się na poziomach wynagrodzeń i stawkach robocizny kosztorysowej w robotach budowlanych w pierwszym kwartale 2023 r.?

więcej
02.03.2023

Nowe elementy instalacji fotowoltaicznych w wydawnictwach SEKOCENBUD

Krzysztof Mitelski

W I kwartale 2023 do wydawnictw SEKOCENBUD zostały wprowadzone nowe elementy dotyczące instalacji fotowoltaicznych.

więcej
20.02.2023

Nowości w cennikach RMS SEKOCENBUD – 1 kw. 2023

Jedną z cech, którymi charakteryzują się publikacje cenowe SEKOCENBUD jest stały ich rozwój i doskonalenie. Dużą uwagę zwracamy przy tym na komentarze i spostrzeżenia jakie docierają od naszych Użytkowników. Dlatego też w 1 kwartale 2023 wprowadziliśmy szereg zmian mających ułatwić korzystanie z baz cenowych SEKOCENBUD. Zmiany dotyczą zarówno wersji drukowanej jak również wersji elektronicznej.

więcej
02.02.2023

CENY PALIW I OLEJU OPAŁOWEGO W NOTOWANIACH SEKOCENBUD

Zespół SEKOCENBUD

W systemie SEKOCENBUD prowadzone są cykliczne, kwartalne badania cen materiałów, na rynku budowlanym w całym kraju dla prawie 100 tysięcy pozycji materiałowych w branżach: materiałów ogólnobudowlanych, sanitarnych i elektrycznych.

więcej
10.01.2023

Nowa wersja programów z serii SeKo: PRIX-WKI/PRIX/SMART/WKI 17.2

Na najnowszą aktualizację programów z rodziny SeKo składają się zmiany i nowości w programie oraz bazie katalogowej.

W bieżącym wydaniu skupiliśmy się na zmianach dotyczących interfejsu użytkownika oraz kontynuacją nowych funkcjonalności związanych z klasyfikacjami.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem zmian.

więcej
19.12.2022

Kolejny rok wysokich kosztów budowy

Mariola Gala-de Vacqueret

Ceny w budownictwie w 2022 nie wyhamowały, a wręcz odwrotnie, dynamika ich zmian była większa niż w roku 2021. Wpłynęło na to szereg różnych czynników, począwszy od pandemii, która wywołała olbrzymie perturbacje na rynkach paliw, surowców i dostaw, do wojny w Ukrainie, która spotęgowała istniejące problemy. Dodatkowo gwałtowny wzrost inflacji w Polsce miał bezpośrednie przełożenie na znaczne ruchy cen na rynku budowlanym.

więcej