Prawo

Nowe akty wykonawcze do Ustawy Pzp
Zostały opublikowane następujące akty wykonawcze do ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, zmienionej ustawą z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1020):
więcej
Publikacja w Dzienniku Ustaw RP ustawy z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw
Uprzejmie informujemy, że w dniu 13 lipca 2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod pozycją 1020 ogłoszona została ustawa z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.
więcej
Ustawa Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw - po rozpatrzeniu poprawek Senatu przez Sejm
W dniu 22 czerwca 2016 r. podczas 21. posiedzenia Sejm rozpatrzył poprawki Senatu do ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 366). Ustawa została skierowana do podpisu przez Prezydenta.
więcej
ALERT PRAWNY – z orzeczeń Sądów
Poniżej publikujemy ważne dla uczestników procesów inwestycyjnych orzeczenia sądowe w sprawach budowlanych, wybrane przez doświadczonych w tych tematach prawników reprezentujących Kancelarię JARA DRAPAŁA & PARTNERS.
więcej
Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych
Na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych zamieszczono istotny komunikat dotyczący zmiany ustawy Prawo zamówień publicznych:
więcej
PROJEKT NOWEJ USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
Na stronie Rządowego Centrum Legislacji znajduje się Projekt ustawy o zmianie ustawy Pzp, którego wnioskodawcą jest Ministerstwo Rozwoju.
więcej
Możliwość uzupełniania wykazu materiałów i robocizny w zamówieniach publicznych
Poniższy referat został zaprezentowany podczas 21 Konferencji naukowo-technicznej pt.:"Rola kosztorysu inwestorskiego w zamówieniach publicznych na etapie wyboru oferty i realizacji inwestycji – teoria i praktyka", która odbyła się w Ciechocinku w październiku 2015 r.
więcej
Zamówienia publiczne: inżynieria cenowa w kosztorysach zwykle kończy się odrzuceniem oferty
Ustalenie cen jednostkowych na poziomie, który świadczy o ich oderwaniu od jakichkolwiek realiów rynkowych, wyłącznie po to, aby wykorzystać niedoszacowanie przez zamawiającego ilości robót, jakie zostaną rzeczywiście wykonane, i po to, by wykonać na rzecz zamawiającego roboty po wyższej cenie, aniżeli odpowiadająca regułom rynkowym, narusza dobre obyczaje kupieckie.
więcej
Zalecenia Rady Ministrów dotyczące stosowania klauzul społecznych przez administrację rządową przy udzielaniu zamówień publicznych
W dniu 28 lipca 2015 r. Rada Ministrów przyjęła zalecenia nakładające na instytucje administracji rządowej obowiązki w zakresie uwzględniania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych. Zalecenia są kolejną inicjatywą podejmowaną przez zaangażowane w tematykę instytucje administracji centralnej mającą prowadzić do realizacji za pośrednictwem zamówień publicznych szerszych celów krajowej polityki społecznej. Zalecenia zostały skierowane do administracji rządowej, niemniej jednak również pozostałe instytucje administracji publicznej mogą się nimi kierować odpowiednio kształtując swoją politykę w zakresie zamówień publicznych.
więcejNajczęściej czytane :
- Dalsze wzrosty cen materiałów budowlanych
- Zmiany w obliczaniu powierzchni budynków i ich wpływ na prezentację wskaźników cen obiektów w wydawnictwach SEKOCENBUD
- Nowe obiekty w Biuletynie cen obiektów budowlanych - BCO cz. II – obiekty inżynieryjne
- Wysokie wzrosty cen materiałów na rynku budowlanym
- Ceny w budownictwie w latach 2016-2021