
Rynek Mieszkaniowy 4q22 – raport Centrum Analiz Banku PKO BP
W ostatnim czasie ukazał się raport opisujący trendy na rynku mieszkaniowym w 4 kwartale 2022. Analitycy Centrum Analiz Banku PKO BP jako jedno ze źródeł podają cenniki SEKOCENBUD, wykorzystując do analiz publikowane w cennikach koszty budowy obiektów prezentowane w Biuletynie cen obiektów budowlanych oraz prognozy zmian cen na podstawie biuletynu Zagregowane wskaźniki waloryzacyjno-prognostyczne (ZWW).
więcej
Kolejny rok wysokich kosztów budowy
Ceny w budownictwie w 2022 nie wyhamowały, a wręcz odwrotnie, dynamika ich zmian była większa niż w roku 2021. Wpłynęło na to szereg różnych czynników, począwszy od pandemii, która wywołała olbrzymie perturbacje na rynkach paliw, surowców i dostaw, do wojny w Ukrainie, która spotęgowała istniejące problemy. Dodatkowo gwałtowny wzrost inflacji w Polsce miał bezpośrednie przełożenie na znaczne ruchy cen na rynku budowlanym.
więcej
Nowe obiekty w Biuletynach cen obiektów budowlanych - BCO systemu SEKOCENBUD
Do Biuletynów cen obiektów budowlanych BCO cz. I i II wprowadzono w 3 kwartale 2022 roku dwa nowe obiekty, których skróconą charakterystykę i podstawowe informacje cenowe zamieszczamy w niniejszym artykule, zachęcając Państwa do zapoznania się z pełną treścią zawartą w wydawnictwach drukowanych i elektronicznym.
więcej
Nowa wersja programów z serii SeKo: PRIX-WKI / PRIX / SMART / WKI 17.1
Po raz kolejny przekazujemy Państwu nową wersję programów z rodziny SeKo. Wiąże się ona jak zwykle z nowymi funkcjonalnościami oraz modernizacjami istniejących. Niewątpliwie największą nowością bieżącej wersji jest wprowadzenie Sprzętów pomocniczych, ale oczywiście to tylko jedna z kilku nowości, które pojawiły się w nowej wersji programów SeKo.
więcej
Koszty budowy obiektów budowlanych w 1 półroczu 2022 w obliczu rosnących cen materiałów, robocizny i kosztów pracy sprzętu
Notowania cen w 2 kwartale 2022 r. prowadzone na terenie całego kraju w systemie SEKOCENBUD, osiągnęły najwyższe wzrosty w 35-letniej historii. Ciągły wzrost cen materiałów budowlanych, najwyższe stawki robocizny kosztorysowej i wzrost kosztów pracy sprzętu budowlanego – to główne czynniki, które spowodowały bezprecedensowy wzrost kosztów budowy obiektów budowlanych.
więcejNajczęściej czytane :
- CENY PALIW I OLEJU OPAŁOWEGO W NOTOWANIACH SEKOCENBUD
- Kolejny rok wysokich kosztów budowy
- Nowe obiekty w Biuletynach cen obiektów budowlanych - BCO systemu SEKOCENBUD
- Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej w 3 kw. 2022 r. w stosunku do 3 kw. 2021 r. na tle ogłaszanej przez GUS inflacji i wzrostu przeciętnego wynagrodzenia