08.05.2023

XIV Konferencja Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych

W dniach 15-16 czerwca 2023 roku odbędzie się XIV Konferencja SKB pt. „Szacowanie, rozliczanie i waloryzacja wynagrodzenia za roboty budowlane w dynamicznej sytuacji rynkowej”. Konferencja odbędzie się w Krajowej Szkole Administracji Publicznej przy ul. Wawelskiej 56 w Warszawie i będzie prowadzona w wersji hybrydowej, tak więc będzie możliwość uczestnictwa zarówno na miejscu, jak i on-line.

więcej
29.03.2023

Rynek mieszkaniowy w Polsce w 1q2023 – raport Centrum Analiz PKO BP

To już rok, od kiedy zaczęły się duże zawirowania na rynku mieszkaniowym, a objęły one całą branżę… rynek pierwotny i rynek wtórny, rynek sprzedaży mieszkań oraz rynek najmu.

więcej
23.03.2023

VI Warsztaty dla kosztorysantów – Warszawa 2023

Już 24 marca w warszawskim Hotelu LORD rozpoczną się VI Warsztaty dla kosztorysantów.

Tematem tegorocznych warsztatów będzie: „Wynagrodzenie za roboty budowlane vs. inflacja. Waloryzacja wynagrodzenia.”

więcej
20.03.2023

Nowe obiekty w Biuletynach cen obiektów budowlanych - BCO cz. I - obiekty kubaturowe oraz BCO cz. II – obiekty inżynieryjne

Zespół autorski SEKOCENBUD

Do Biuletynów cen obiektów budowlanych BCO cz. I i II wprowadzono w pierwszym kwartale 2023 roku kolejne obiekty. Skróconą charakterystykę nowych obiektów zamieszczamy w niniejszym artykule, zachęcając Państwa do zapoznania się z pełną treścią zawartą w wydawnictwie drukowanym i elektronicznym.

więcej
15.03.2023

Nowości w wydawnictwie „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego IRS” w 1 kwartale 2023 r.

Tomasz Sierakowski

Do biuletynu „Informacja o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego IRS” wprowadzono zmiany w sposobie prezentacji kosztów jednorazowych sprzętu budowlanego oraz dodano ceny wynajmu jednostek sprzętowych związanych z osuszaniem budynków.

więcej
14.03.2023

Analiza zmian stawek robocizny kosztorysowej i narzutów w pierwszym kwartale 2023 r., w Informacji o stawkach robocizny kosztorysowej oraz cenach pracy sprzętu budowlanego – IRS SEKOCENBUD

Wiesława Sikorska-Ożgo

Minęły dwa miesiące 1 kwartału 2023 roku. Tak jak w ubiegłym roku, to nadal czas działań wojennych Rosji w Ukrainie oraz wysokiej inflacji i spirali płacowo-cenowej w Polsce. Jak ta trudna sytuacja gospodarcza odbiła się na poziomach wynagrodzeń i stawkach robocizny kosztorysowej w robotach budowlanych w pierwszym kwartale 2023 r.?

więcej
07.03.2023

Dokładność prognoz publikowanych w wydawnictwie ZWW SEKOCENBUD.

dr hab. Małgorzata Radziukiewicz

Sytuacja w budownictwie jest nadal trudna. Kolejny, 1 kwartał 2023 roku uwidocznił te same problemy, z którymi „mierzył” się rynek budownictwa w kwartałach minionego 2022 roku, w tym zwłaszcza tak niekorzystne wydarzenia jak pandemia Covid-19 czy też wojna w Ukrainie.

więcej
03.03.2023

Uwaga! Podejrzane oferty na zakup cenników SEKOCENBUD

Dotarły do nas niepokojące informacje o podejrzanych działaniach osób próbujących sprzedawać „aktualizację SEKOCENBUD w dostępie on-line za cenę 500zł na rok ”.

więcej
02.03.2023

Nowe elementy instalacji fotowoltaicznych w wydawnictwach SEKOCENBUD

Krzysztof Mitelski

W I kwartale 2023 do wydawnictw SEKOCENBUD zostały wprowadzone nowe elementy dotyczące instalacji fotowoltaicznych.

więcej