19.01.2024

SeKo PRIX-WKI/PRIX/SMART/WKI 18.2

SEKOCENBUD

Na najnowszą aktualizację programów z rodziny SeKo składają się zmiany i nowości w programie oraz bazie katalogowej. W bieżącym wydaniu – 18.2 skupiliśmy się na zmianach dotyczących interfejsu użytkownika. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem zmian.

więcej
14.12.2023

Nowe obiekty w Biuletynie cen obiektów budowlanych - BCO cz. II – obiekty inżynieryjne

Monika Plińska, Tomasz Sierakowski

Do Biuletynu cen obiektów budowlanych BCO cz. II wprowadzono w 4 kwartale 2023 roku dwa kolejne obiekty. Charakterystykę oraz skrócone tabele cen nowych obiektów zamieszczamy w niniejszym artykule, zachęcając Państwa do zapoznania się z pełną treścią zawartą w wydawnictwie drukowanym i elektronicznym.

więcej
14.11.2023

Co to są współczynniki regionalne SEKOCENBUD, jak są obliczane i jak je stosować?

Honorata Marszałek, Tomasz Sierakowski

W wielu biuletynach systemu SEKOCENBUD zawierających ceny obiektów oraz robót (na różnych poziomach agregacji) publikujemy współczynniki regionalne obrazujące odchylenie cen w danym regionie od cen średnich w skali kraju. W ostatnich miesiącach otrzymaliśmy kilka zapytań dotyczących możliwości i zasad stosowania tych współczynników, co skłoniło nas do przygotowania niniejszego artykułu.

więcej
31.10.2023

Relacja z 26 Konferencji Naukowo-Technicznej w Ciechocinku

Mariola Gala-de Vacqueret

W dniach 11-13 października 2023 roku odbyła się 26 Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku, której organizatorem był SEKOCENBUD Sp. z o.o. wydawca informacji cenowych.

więcej
18.10.2023

Jak rozliczać koszty jednorazowe jednostek sprzętowych w robotach dodatkowych niebędących przedmiotem zamówienia publicznego?

Tomasz Sierakowski

Podczas szkoleń i warsztatów organizowanych przez SEKOCENBUD oraz w wiadomościach przesyłanych do redakcji wydawnictw SEKOCENBUD dość często pojawiają się pytania dotyczące kosztów jednorazowych sprzętu budowlanego w robotach dodatkowych niebędących przedmiotem zamówienia publicznego.

więcej
25.09.2023

Nowy obiekt w Biuletynie cen obiektów budowlanych - BCO cz. II – obiekty inżynieryjne

Tomasz Sierakowski

Do Biuletynu cen obiektów budowlanych BCO cz. II wprowadzono w 3 kwartale 2023 roku kolejny obiekt. Skróconą charakterystykę nowego obiektu zamieszczamy w niniejszym artykule, zachęcając Państwa do zapoznania się z pełną treścią zawartą w wydawnictwie drukowanym i elektronicznym.

więcej