07.09.2017

4 konferencje – Efektywność Energetyczna w Budownictwie

KAPE

Częstym argumentem podnoszonym podczas dyskusji na temat budownictwa energooszczędnego są większe koszty związane z budową takich budynków. Jednak przy dostępności nowoczesnych technologii można zoptymalizować inwestycję zarówno pod kątem ekonomicznym jak i jej energochłonności. Kluczowym elementem przy tworzeniu takiego projektu jest wykonanie charakterystyki energetycznej projektowanego budynku.

więcej
18.08.2017

23 Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku

Mariola Gala-de Vacqueret

Niespełna 2 miesiące pozostały do 23 Konferencji naukowo-technicznej pt.: Zmiany w zamówieniach publicznych na roboty budowlane – wybrane aspekty w praktyce”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z przygotowaniem i realizacją zamówień publicznych na roboty budowlane.

więcej
18.08.2017

Będzie nowe Prawo zamówień publicznych

www.uzp.gov.pl

Ministerstwo Rozwoju i Urząd Zamówień Publicznych pracują nad nowym Prawem zamówień publicznych. Harmonogram prac przewiduje, że pod koniec 2017 r. powstanie koncepcja nowych zamówień publicznych, która zostanie poddana szerokim konsultacjom społecznym.

więcej
17.08.2017

SCALONE CENY ROBÓT INŻYNIERYJNYCH

Tomasz Sierakowski

W odpowiedzi na mój artykuł dotyczący metodologii obliczenia cen jednostkowych powierzchni mostu w wydawnictwie SEKOCENBUD BCO cz. II:

www.raportsekocenbud.pl/artykul/n/pokaz/news/cena-jednostkowa-za-1-m2-powierzchni-mostu/,

nasz Czytelnik zamieścił następujący komentarz:

więcej
10.08.2017

Kreatywna elewacja. W roli głównej: tynk modelowany

Baumit

Daje wręcz nieograniczone możliwości pomysłowego kształtowania wyglądu fasady, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych i używanych narzędzi. Co najważniejsze, zachowując spójność i ciągłość całego systemu ociepleń. Tynk modelowany, bo o nim mowa, to idealne rozwiązanie dla osób, ceniących oryginalne formy wykończenia elewacji, która bądź co bądź jest elementem podkreślającym styl i charakter budynku, dekoruje oraz często dużo mówi o tym, czego można się spodziewać po wejściu do środka.

 

 

więcej
09.08.2017

Ceny materiałów elektrycznych w III kw. 2017 r.

mgr inż. Krzysztof Mitelski

Z prowadzonych przez SEKOCENBUD, cyklicznych notowań cen na rynku budowlanym wynika, że w tym kwartale ceny materiałów elektrycznych zachowują się dosyć stabilnie.

więcej
04.08.2017

WYPUST w instalacjach elektrycznych

mgr inż. Andrzej Górniecki

Do Redakcji SEKOCENBUD wpłynęło zapytanie: Jak należy rozumieć pojęcie „Wypustu” dla jednostkowych cen instalacji elektrycznych publikowanych w wydawnictwie „Biuletyn cen asortymentów robót - BCA”

więcej
13.07.2017

Nakłady na klamry ciesielskie w katalogu 4-01

mgr inż. Wiesława Sikorska-Ożgo, inż. Paweł Kaczmarski

Wiele wątpliwości budzą nakłady na klamry ciesielskie w pozycji „Wymiana elementów konstrukcyjnych dachu. Krokwie zwykłe i kleszcze” z katalogu KNR 4-01/0412-0200 .

W tej sprawie otrzymujemy pytania od naszych klientów korzystających z programu SeKo PRIX. Poniżej publikujemy wyjaśnienie tej kwestii.

więcej
06.07.2017

Jak liczony jest punkt poboru wody dla baterii czerpalnej ?

mgr inż. Monika Plińska

Do Redakcji SEKOCENBUD wpłynęło niżej wymienione pytanie:

Czy w wydawnictwach SEKOCENBUD punkt poboru wody dla baterii czerpalnej jest liczony jako 1 czy 2 punkty?

 

więcej
09.06.2017

30-lecie firmy OWEOB „Promocja”

Kinga Kaczmarska

7 czerwca br. w teatrze „Kamienica” w Warszawie odbyła się jubileuszowa uroczystość z okazji 30-lecia naszej firmy – Ośrodka Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych Budownictwa „Promocja”, wydawcy baz cenowych SEKOCENBUD.

W uroczystościach wzięli udział pracownicy, regionalni współpracownicy, a także goście reprezentujący resorty rządowe, organizacje branżowe, zaprzyjaźnione firmy i wydawnictwa. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa reprezentował Minister Andrzej Adamczyk, a Urząd Zamówień Publicznych – Dyrektor Departamentu Prawnego Bogdan Artymowicz.

więcej