23.10.2017

IV edycja kluczowego spotkania branży budowalnej w Polsce „Konstrukcje budowlane 2017”

Wydawnictwo Naukowe PWN SA

24 listopada 2017 r. będzie miała miejsce czwarta edycja konferencji „Konstrukcje budowlane”. Wydarzenie, które od kilku lat odbywa się w najciekawszych pod względem konstrukcyjnym i technologicznym budynkach, tym razem zagości na południu Polski – w Muzeum Śląskim w Katowicach. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję do wysłuchania wykładów przygotowanych przez grono wybitnych ekspertów i niekwestionowanych autorytetów branży konstrukcyjnej i budowlanej - m.in. prof. dr hab. inż. Włodzimierza Starosolskiego, prof. dr hab. inż. Michała Knauffa oraz mgr inż. Wiesława Bocheńczyka. Organizatorem wydarzenia jest Instytut PWN.

więcej
16.10.2017

23 Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku – już za nami.

Mariola Gala-de Vacqueret

W dniach 11-13 października br. odbyła się kolejna 23-cia Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku. Temat tegorocznej konferencji brzmiał: „Zmiany w zamówieniach publicznych na roboty budowlane – wybrane aspekty w praktyce”.

więcej
04.10.2017

Korzystanie z Biuletynu cen obiektów BCO cz. 1 Obiekty kubaturowe – przy szacowaniu wartości odtworzeniowej domu jednorodzinnego

mgr inż. Andrzej Wypych

Do Redakcji SEKOCENBUD abonent przysłał pytania dotyczące zasad korzystania z Biuletynu cen obiektów BCO cz. 1 Obiekty kubaturowe.

więcej
18.09.2017

Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”

KAPE

Budownictwo energooszczędne jest istotnym elementem polityki krajowej i unijnej w zakresie działań zmierzających do stworzenia zrównoważonej i efektywnej energetycznie gospodarki. Od 01.01.2021 roku, w Polsce będą obowiązywać zaostrzone standardy ochrony cieplnej wszystkich rodzajów budynków – mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

więcej
07.09.2017

4 konferencje – Efektywność Energetyczna w Budownictwie

KAPE

Częstym argumentem podnoszonym podczas dyskusji na temat budownictwa energooszczędnego są większe koszty związane z budową takich budynków. Jednak przy dostępności nowoczesnych technologii można zoptymalizować inwestycję zarówno pod kątem ekonomicznym jak i jej energochłonności. Kluczowym elementem przy tworzeniu takiego projektu jest wykonanie charakterystyki energetycznej projektowanego budynku.

więcej
18.08.2017

23 Konferencja naukowo-techniczna w Ciechocinku

Mariola Gala-de Vacqueret

Niespełna 2 miesiące pozostały do 23 Konferencji naukowo-technicznej pt.: Zmiany w zamówieniach publicznych na roboty budowlane – wybrane aspekty w praktyce”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z przygotowaniem i realizacją zamówień publicznych na roboty budowlane.

więcej
18.08.2017

Będzie nowe Prawo zamówień publicznych

www.uzp.gov.pl

Ministerstwo Rozwoju i Urząd Zamówień Publicznych pracują nad nowym Prawem zamówień publicznych. Harmonogram prac przewiduje, że pod koniec 2017 r. powstanie koncepcja nowych zamówień publicznych, która zostanie poddana szerokim konsultacjom społecznym.

więcej
17.08.2017

SCALONE CENY ROBÓT INŻYNIERYJNYCH

Tomasz Sierakowski

W odpowiedzi na mój artykuł dotyczący metodologii obliczenia cen jednostkowych powierzchni mostu w wydawnictwie SEKOCENBUD BCO cz. II:

www.raportsekocenbud.pl/artykul/n/pokaz/news/cena-jednostkowa-za-1-m2-powierzchni-mostu/,

nasz Czytelnik zamieścił następujący komentarz:

więcej
10.08.2017

Kreatywna elewacja. W roli głównej: tynk modelowany

Baumit

Daje wręcz nieograniczone możliwości pomysłowego kształtowania wyglądu fasady, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych i używanych narzędzi. Co najważniejsze, zachowując spójność i ciągłość całego systemu ociepleń. Tynk modelowany, bo o nim mowa, to idealne rozwiązanie dla osób, ceniących oryginalne formy wykończenia elewacji, która bądź co bądź jest elementem podkreślającym styl i charakter budynku, dekoruje oraz często dużo mówi o tym, czego można się spodziewać po wejściu do środka.

 

 

więcej
09.08.2017

Ceny materiałów elektrycznych w III kw. 2017 r.

mgr inż. Krzysztof Mitelski

Z prowadzonych przez SEKOCENBUD, cyklicznych notowań cen na rynku budowlanym wynika, że w tym kwartale ceny materiałów elektrycznych zachowują się dosyć stabilnie.

więcej