Technologie

07.02.2020

NOWE ROZWIĄZANIA DO FARM FOTOWOLTAICZNYCH W OFERCIE SICAME POLSKA

SICAME Polska Sp. z o.o.

Coraz większe zainteresowanie pozyskiwaniem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wpływa na dynamiczny rozwój fotowoltaiki w Polsce. Coraz częściej spotykamy panele słoneczne na dachach budynków. Powstają również farmy fotowoltaiczne, gdzie na dużej powierzchni rozmieszczone są...

więcej
19.12.2019

Konstrukcje Budowlane 2019 – konferencja pod patronatem medialnym raportsekocenbud.pl

22 listopada 2019 r. odbyła się VI edycja konferencji Konstrukcje Budowlane. W tym roku uczestnicy mieli przyjemność spotkać się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie i wysłuchać prelekcji dotyczących konstrukcji żelbetowych, konstrukcji stalowo-betonowych oraz innowacjach w prefabrykacji.

więcej
26.11.2019

WSKAŹNIKI NAPIĘCIA FIRMY CATU

SICAME Polska Sp. z o.o.

O firmie CATU, należącej do Grupy SICAME, informowaliśmy już Państwa w latach ubiegłych. Ta francuska firma jest producentem bogatej gamy produktów z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa elektrycznego.

więcej
25.09.2019

MX-482 – inteligentny wskaźnik stanu ograniczników przepięć SN

SICAME Polska Sp. z o.o.

Powszechne stosowanie ograniczników przepięć w liniach napowietrznych średniego napięcia poprawiło znacznie ochronę urządzeń takich, jak np. transformatory SN/nN przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami atmosferycznymi lub łączeniowymi.

więcej
23.09.2019

JAK ROŚNIE MOC OZE W POLSCE?

Rynek Elektryczny

Urząd Regulacji Energetyki opublikował informacje dotyczące mocy poszczególnych rodzajów instalacji opartych o odnawialne źródła energii według stanu na 31 marca 2019 roku. Dane obejmują instalacje, które uzyskały koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej.

więcej
05.07.2019

NOWE OBIEKTY W BIULETYNIE CEN OBIEKTÓW BCO

Zespół SEKOCENBUD

W ostatnim okresie w wydawnictwie SEKOCENBUD pt.: Biuletyn cen obiektów kubaturowych BCO cz.1 opublikowano szereg nowych obiektów, które spełniają obecne wymagania dotyczące współczynników izolacyjności cieplnej a przez to charakteryzują się energooszczędnością.

Uwagę wielu z nich zwraca też niepowtarzalna architektura. Koszty publikowanych obiektów udało się opracować dzięki współpracy i przychylności Biur projektowych – autorów tych projektów.

 

więcej
05.06.2019

MTRS - MECHANICZNE ZŁĄCZKI NAPRAWCZE DO PRZEWODÓW NAPOWIETRZNYCH

SICAME Polska Sp. z o.o.

Firma SICAME Polska wprowadza do oferty mechaniczne złączki naprawcze do łączenia przewodów typu AL, AAL i AFL.

więcej
04.06.2019

BIMaction – Pierwsza edycja Konferencji Nowych Technologii

Zespół autorski SEKOCENBUD

W dniach 11–12 maja 2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Konferencji Nowych Technologii BIMaction na Politechnice Wrocławskiej. Była to pierwsza edycja 2-dniowego cyklu wykładów i warsztatów w całości poświęconych zagadnieniom z technologii BIM z zakresu budownictwa, architektury oraz inżynierii środowiska.

więcej