Technologie

22.01.2018

Wysokociśnieniowe złączki klasy Premium do instalacji chłodzenia i klimatyzacji.

SANHA Polska Sp. z o.o.

W instalacjach klimatyzacji oraz w chłodnictwie, szczególnie w komercyjnych i przemysłowych systemach chłodniczych, przyjazne dla środowiska rozwiązania stają się coraz ważniejsze. Optymalne rezultaty uzyskano poprzez zwiększenie skuteczności i zastosowaniu bezpiecznych dla środowiska czynników chłodniczych, takich jak CO2 (R744). Wymaga on jednak stosowania znacznie wyższych ciśnień roboczych do 130 bar.

więcej
04.01.2018

HEŁM ELEKTROIZOLACYJNY Z PRZYŁBICĄ OCHRONNĄ – MO-180-ARC 4

Sicame Polska

Firma CATU będąca producentem osprzętu ochronnego posiada również w ofercie hełmy elektroizolacyjne. Jednym z nich jest hełm ze zintegrowaną przyłbicą zabezpieczający przed łukiem elektrycznym 4 cal/cm2/klasa 2.

więcej
04.12.2017

UZIEMIACZ TELESKOPOWY ZAKŁADANY Z ZIEMII - PELICAN

Sicame Polska

Firma CATU będąca członkiem Grupy SICAME jest producentem osprzętu ochronnego, uziemiającego i do prac pod napięciem dedykowanego dla potrzeb szeroko pojętej energetyki. Jednym z uziemiaczy oferowanych przez firmę jest teleskopowy uziemiacz do linii gołych średniego napięcia o nazwie MT 520/46 PELICAN. Uziemiacz dedykowany jest do zakładania z ziemi i może współpracować z przewodami umieszczonymi na wysokości do 10,5 m.

więcej
07.11.2017

ZACISKI I OSPRZĘT DO MOSTKÓW ROZŁĄCZNYCH W LINIACH SN

Sicame Polska

Dążenie do poprawy współczynników SAIDI SAIFI stało się jednym z głównych

tematów realizowanych przez zakłady energetyczne.

więcej
03.10.2017

OSPRZĘT BHP I DO PRAC POD NAPIĘCIEM FIRMY CATU

SICAME

Firma CATU jest firmą należącą do Grupy SICAME. Jako jedna z największych we Francji zajmuje się produkcją szerokiej gamy osprzętu BHP jak również do prac pod napięciem.

więcej
18.09.2017

Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”

KAPE

Budownictwo energooszczędne jest istotnym elementem polityki krajowej i unijnej w zakresie działań zmierzających do stworzenia zrównoważonej i efektywnej energetycznie gospodarki. Od 01.01.2021 roku, w Polsce będą obowiązywać zaostrzone standardy ochrony cieplnej wszystkich rodzajów budynków – mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

więcej
07.09.2017

4 konferencje – Efektywność Energetyczna w Budownictwie

KAPE

Częstym argumentem podnoszonym podczas dyskusji na temat budownictwa energooszczędnego są większe koszty związane z budową takich budynków. Jednak przy dostępności nowoczesnych technologii można zoptymalizować inwestycję zarówno pod kątem ekonomicznym jak i jej energochłonności. Kluczowym elementem przy tworzeniu takiego projektu jest wykonanie charakterystyki energetycznej projektowanego budynku.

więcej
10.08.2017

Kreatywna elewacja. W roli głównej: tynk modelowany

Baumit

Daje wręcz nieograniczone możliwości pomysłowego kształtowania wyglądu fasady, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych i używanych narzędzi. Co najważniejsze, zachowując spójność i ciągłość całego systemu ociepleń. Tynk modelowany, bo o nim mowa, to idealne rozwiązanie dla osób, ceniących oryginalne formy wykończenia elewacji, która bądź co bądź jest elementem podkreślającym styl i charakter budynku, dekoruje oraz często dużo mówi o tym, czego można się spodziewać po wejściu do środka.

 

 

więcej
19.07.2017

Unikatowe cechy konstrukcyjne zacisków TTDC

Sicame

Firma SICAME w swojej ofercie produktowej posiada pełną gamę osprzętu do napowietrznych linii SN w osłonie izolacyjnej. Elementy tegoż osprzętu, na których chcielibyśmy się w tym momencie skupić, to zaciski dwustronnie przebijające izolację serii TTDC.

więcej
09.06.2017

JUPTH – MUFA TERMOKURCZLIWA SN O UNIKALNEJ KONSTRUKCJI.

Sicame

Firma SICAME w swojej ofercie produktowej posiada mufę termokurczliwą JUPTH do łączenia jednożyłowych kabli SN w izolacji plastikowej.

więcej