Technologie

03.10.2017

OSPRZĘT BHP I DO PRAC POD NAPIĘCIEM FIRMY CATU

SICAME

Firma CATU jest firmą należącą do Grupy SICAME. Jako jedna z największych we Francji zajmuje się produkcją szerokiej gamy osprzętu BHP jak również do prac pod napięciem.

więcej
18.09.2017

Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”

KAPE

Budownictwo energooszczędne jest istotnym elementem polityki krajowej i unijnej w zakresie działań zmierzających do stworzenia zrównoważonej i efektywnej energetycznie gospodarki. Od 01.01.2021 roku, w Polsce będą obowiązywać zaostrzone standardy ochrony cieplnej wszystkich rodzajów budynków – mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

więcej
07.09.2017

4 konferencje – Efektywność Energetyczna w Budownictwie

KAPE

Częstym argumentem podnoszonym podczas dyskusji na temat budownictwa energooszczędnego są większe koszty związane z budową takich budynków. Jednak przy dostępności nowoczesnych technologii można zoptymalizować inwestycję zarówno pod kątem ekonomicznym jak i jej energochłonności. Kluczowym elementem przy tworzeniu takiego projektu jest wykonanie charakterystyki energetycznej projektowanego budynku.

więcej
10.08.2017

Kreatywna elewacja. W roli głównej: tynk modelowany

Baumit

Daje wręcz nieograniczone możliwości pomysłowego kształtowania wyglądu fasady, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych i używanych narzędzi. Co najważniejsze, zachowując spójność i ciągłość całego systemu ociepleń. Tynk modelowany, bo o nim mowa, to idealne rozwiązanie dla osób, ceniących oryginalne formy wykończenia elewacji, która bądź co bądź jest elementem podkreślającym styl i charakter budynku, dekoruje oraz często dużo mówi o tym, czego można się spodziewać po wejściu do środka.

 

 

więcej
19.07.2017

Unikatowe cechy konstrukcyjne zacisków TTDC

Sicame

Firma SICAME w swojej ofercie produktowej posiada pełną gamę osprzętu do napowietrznych linii SN w osłonie izolacyjnej. Elementy tegoż osprzętu, na których chcielibyśmy się w tym momencie skupić, to zaciski dwustronnie przebijające izolację serii TTDC.

więcej
09.06.2017

JUPTH – MUFA TERMOKURCZLIWA SN O UNIKALNEJ KONSTRUKCJI.

Sicame

Firma SICAME w swojej ofercie produktowej posiada mufę termokurczliwą JUPTH do łączenia jednożyłowych kabli SN w izolacji plastikowej.

więcej
28.04.2017

Nowoczesne rozwiązania technologiczne z zastosowaniem urządzeń energooszczędnych oraz wykorzystujących OZE

Monika Plińska

Poniżej publikujemy prezentację na temat „Nowoczesnych rozwiązań technologicznych z zastosowaniem urządzeń energooszczędnych oraz urządzeń wykorzystujących OZE – w biuletynach SEKOCENBUD”, która została przedstawiona podczas Centralnych Targów Budowlanych w dniach 21-23 kwietnia 2017 r., w centrum wystawienniczym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.

więcej
04.04.2017

Od DEKARZA do MONTERA STOLARKI BUDOWLANEJ – FAKRO wspiera kształcenie i rozwój zawodowy fachowców!

Fakro

FAKRO, jako firma z 25 letnim doświadczeniem w branży okien dachowych od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych młodzieży. Obok silnego zaangażowania się w kształcenie przyszłych dekarzy, FAKRO wraz z przedstawicielami branży, podejmuje działania mające na celu wprowadzenie nowego zawodu – montera stolarki budowlanej.

więcej
27.03.2017

AZBD – WARYSTOROWE OGRANICZNIKI PRZEPIĘĆ SN

SICAME

Firma SICAME Polska posiada w swojej ofercie warystorowe ograniczniki przepięć do napowietrznych linii SN.

więcej
14.03.2017

Żaluzja fasadowa od Awilux Polska – wyrazista oprawa okien

Awilux Polska

Żaluzja fasadowa – nowość dostępna w ofercie Awilux Polska - łączy w sobie wysoką jakość wykonania, doskonałe parametry izolacyjne oraz nowoczesny design. Umożliwia ona regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, na co nie zawsze pozwalają nam standardowe rolety zewnętrzne. Nowa żaluzja fasadowa firmy Awilux stanowi zaawansowaną technologicznie alternatywę dla rolet oraz klastycznych żaluzji wewnętrznych.

więcej