Technologie

25.09.2019

MX-482 – inteligentny wskaźnik stanu ograniczników przepięć SN

SICAME Polska Sp. z o.o.

Powszechne stosowanie ograniczników przepięć w liniach napowietrznych średniego napięcia poprawiło znacznie ochronę urządzeń takich, jak np. transformatory SN/nN przed uszkodzeniami spowodowanymi przepięciami atmosferycznymi lub łączeniowymi.

więcej
23.09.2019

JAK ROŚNIE MOC OZE W POLSCE?

Rynek Elektryczny

Urząd Regulacji Energetyki opublikował informacje dotyczące mocy poszczególnych rodzajów instalacji opartych o odnawialne źródła energii według stanu na 31 marca 2019 roku. Dane obejmują instalacje, które uzyskały koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej.

więcej
05.07.2019

NOWE OBIEKTY W BIULETYNIE CEN OBIEKTÓW BCO

Zespół SEKOCENBUD

W ostatnim okresie w wydawnictwie SEKOCENBUD pt.: Biuletyn cen obiektów kubaturowych BCO cz.1 opublikowano szereg nowych obiektów, które spełniają obecne wymagania dotyczące współczynników izolacyjności cieplnej a przez to charakteryzują się energooszczędnością.

Uwagę wielu z nich zwraca też niepowtarzalna architektura. Koszty publikowanych obiektów udało się opracować dzięki współpracy i przychylności Biur projektowych – autorów tych projektów.

 

więcej
05.06.2019

MTRS - MECHANICZNE ZŁĄCZKI NAPRAWCZE DO PRZEWODÓW NAPOWIETRZNYCH

SICAME Polska Sp. z o.o.

Firma SICAME Polska wprowadza do oferty mechaniczne złączki naprawcze do łączenia przewodów typu AL, AAL i AFL.

więcej
04.06.2019

BIMaction – Pierwsza edycja Konferencji Nowych Technologii

Zespół autorski SEKOCENBUD

W dniach 11–12 maja 2019 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Konferencji Nowych Technologii BIMaction na Politechnice Wrocławskiej. Była to pierwsza edycja 2-dniowego cyklu wykładów i warsztatów w całości poświęconych zagadnieniom z technologii BIM z zakresu budownictwa, architektury oraz inżynierii środowiska.

więcej
03.04.2019

Lider hurtowego handlu materiałami budowlanymi i placówek z sektora „dom i ogród”

Grupa PSB Handel S.A.

Grupa PSB Handel S.A., z siedzibą w Wełeczu koło Buska-Zdroju (województwo świętokrzyskie), działa na rynku od 21 lat. Jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów typu „dom i ogród” w Polsce. Obecnie Grupa zrzesza 397 małych i średnich rodzinnych firm z terenu całego kraju, które prowadzą handel w 303 składach budowlanych, w 287 marketach PSB Mrówka oraz 63 centrach handlowych PSB Profi.

więcej
02.04.2019

TEREC+ - PREPARAT DO POPRAWIANIA JAKOŚCI UZIEMIENIA

SICAME Polska Sp. z o.o.

Jednymi z najważniejszych elementów linii energetycznej są uziemienia. Zapewniają one bezpieczeństwo...

więcej
08.03.2019

Dachówka antyczna - nowa odsłona dachówki mnich-mniszka

Dachyrustykalne

Modna z pewnością nie znaczy tania, ale czy na pewno mnich - mniszka musi być droga? Dachówka mnich - mniszka uzyskała miano królowej dachówek obok dachówki karpiówki. Na jej temat krąży jednak wiele mitów. Łatwo je obalimy i pokażemy, że na wszystko jest sposób. O ile każdy dekarz za punkt honoru stawia sobie dobrze wykonany dach, to również faktem jest, iż dekarze raczej stronią od tego aby na dachach domów jednorodzinnych stosować mnicha – mniszkę. Według nas niepotrzebnie. Architekci są już mniej wstrzemięźliwi i chwała im za to, że nie krygują się ze swoimi planami realizacji domów marzeń inwestorów. Dachyrustykalne sp. z o.o., która jest od dekady uznanym dostawcą dachówek na obiekty konserwatorskie i sakralne poszerza kolekcję dachówek antycznych, które są atrakcyjną alternatywą dla dachówki mnich – mniszka na tych obiektach, gdzie nie mamy do czynienia z zaleceniem architekta, ani konserwatora zabytków do stosowania klasycznej mnich – mniszki.

więcej